Kozmetický rituál

Moja prvá kozmetika s kompletným čistením pleti v 38 rokoch. Neviem, či je to skoro alebo neskoro. Podaktoré už máte takú procedúru dávno za sebou. Ja som si doteraz chodila na kozmetiku len upravovať obočie alebo "skrášľovať" trošku iné partie tela. Myslela som, že mi čistenie pleti zatiaľ nie je potrebné. Po pravde, mám šťastie na dobrú pleť, za ktorú môžu prevažne dobré gény a kombinácia môjho ako-tak zdravého stravovania.
Okolo salónu, ktorý je pod Michalskou bránou v Starom meste Bratislavy som chodila od svojich tínedžerských čias. Je tam už vyše 20 rokov! Ich priestory a značka Dior ma jednoducho dostali. Značku Dior mám spätú s mojimi mladými rokmi a považujem ju stále za top kozmetiku. Keď som ešte nemala deti, zvykla som si kupovať Dior krémy na tvár, odličovacie mlieka a rúže. Teraz mám už zopár rokov rodičovské priority a peniažky idú prevažne na deti. Konečne som sa však odhodlala a išla skúsiť salón Inštitút Bratislava. A poviem vám, bolo to tak dobré rozhodnutie!!! Procedúra čistenia pleti trvala 2 hodiny a ja som tam skoro zaspala. A aj by som zaspala keby som vám nechcela zdokumentovať všetko čo sa v salóne dialo :-)
Moje ošetrenie pleti bolo s produktami Dior Life a obsahovalo masáž pleti a dekoltu, hĺbkové čistenie pleti a hydratačnú masku. Každá časť tejto procedúry bola veľmi príjemná a produkty nádherne voňali. Kozmetička, ktorá vykonávala čistenie mi upravila obočie, odlíčila ma a popri čistení mi porozprávala, ako ktorý produkt bude vplývať na moju pleť (ak však výklad nebudete chcieť, môžete kľudne len oddychovať).


Hydratačnú masku vám spravia len v salóne, nakoľko je tekutá a až postupne vám na tvári zaschne. Nechá sa pôsobiť a následne ju vcelku kozmetička dá opatrne z tváre dole. Maska mala taktiež veľmi príjemnú vôňu. Už len kvôli nej by som sa do salóna znova vrátila.Počas celého čistenia som sa cítila ako v bavlnke a to, že som skoro zaspala je jasný dôkaz toho ako dobre mi bolo. Vzhľadom na moju pleť mi bolo odporúčané, že mne hĺbkové čistenie stačí raz za 3 mesiace. Na záver ma pani kozmetička nalíčila veľmi jemným denným make-upom. V priestoroch salóna sa môžete navoňať Dior parfémom, ktorý vám najviac vyhovuje a tak odchádzať krásne nalíčená a navoňaná. Toto bola pre mňa čerešnička na torte a keď som si dala na seba Dior J´adore, spomenula som si na svoju dávnu vôňu a že ju znova vyskúšam keď miniem svoje dve aktuálne vône.
Som nesmierne rada, že som vyskúšala práve tento salón. Procedúra sa pre mňa stala relaxáciou a časom vyhradeným len pre mňa, na ktorý sa odteraz budem stále len tešiť. A najbližšie si tam už aj pospím :-) Tiež verím, že táto návšteva mi bola aj súdená. Roky som okolo salónu chodievala a dúfala, že aj ja raz budem jeho zákazníčkou. A teraz sa mi to splnilo. Podľa mňa tak vesmír funguje, že si priťahujeme k sebe veci, ktoré naozaj chceme a po ktorých túžime.


P.S.: Okrem procedúr čistenia pleti značkou Dior si v salóne môžete kúpiť aj produkty Dior ako make-up, rúže, očné tiene, linky na oči, parfémy. Zároveň tu máte istotu, že všetky produkty sú originál Dior pretože ich nakupujú priamo z Paríža od Dior-a! A keď si už niečo kúpite, krásne vám produkt zabalia a budete sa tešiť aj z toho nádherného balenia. Na mňa to vždy zapôsobí a teším sa ako malá. Tieto detaily sú presne to, čo na mňa ako zákazníka zaberá a celkový dojem je potom perfektný. Všetko do detailov premyslené. Tak má vyzerať starostlivosť o nás zákazníkov.Salón: Inštitút Bratislava

Foto: Andrea Kmeťová

RECENT POST
JOIN MY MAILING LIST