Ako si (ne)pokaziť profil na Instagrame

Téma kupovania followerov, ktorá tak veľmi rezonovala pred nejakým časom z každej strany na Instagrame ma primäla k tomu aby som vyskúšala ako také kupovanie followerov prebieha. Priznám sa, keď som prišla do tohto "blogerského" a "insta" sveta, nemala som ani potuchy o tom, že sa dajú followeri kúpiť a už vôbec nie, že existujú aj roboti, ktorí za vás môžu lajkovať, komentovať, sledovať a zasa odsledovávať ľudí.
O tejto téme nech si však urobí každý svoj názor. Ja si idem svojou cestou a som vďačná za každého z vás, ktorého mám medzi svojimi followermi. Jasné, že by som vás tu rada videla nad 10.000, ba aj nad 100.000 :-) Nie je však všetko iba o počte followerov. Túto vetu som už počula počas "diaľkového školenia" o Instagrame u jednej kočky, ktorá žije na Havaji. Spolupracuje s mnohými značkami a s manželom vytvorili projekt na zdokonaľovanie sa v Instagrame. Keby ste si ju chceli pozrieť, volá sa Cara a na Instagrame ju nájdete ako @carakuulei.
Na webe som našla viacero firiem, ktoré ponúkajú možnosť kúpy followerov. Najmenší počet na kúpu je 100. Firma od vás nechce žiadne prístupové heslá, stačí len zadať meno profilu, koľko followerov chcete kúpiť a následne zaplatiť platobnou kartou. Followeri by vám mali prísť do 24 hodín od úhrady. Kúpila som si teda najmenší možný počet followerov za sumu $ 2,79. Sumy na kúpu followerov sú z môjho pohľadu naozaj nízke. Ľudí to láka pretože napr. 500 followerov už kúpite za $ 6,99 alebo 5.000 followerov za $ 39,99. Firma sľubuje, že do 24 hodín sa vám o daný počet navýši množstvo followerov. Avšak u mňa sa do 24 hodín neudialo nič. Myslela som, že to je teda len spôsob ako získať od ľudí peniaze. Followeri však prišli o 2 dni neskôr a ich zloženie bolo dosť nezvyčajné. Nový prírastok tvorili len followeri z Indie.
Na jednej strane je skvelé, že sa vám navýši počet followerov ale čo vám to reálne prinesie? Žiadne lajky ani komenty, žiadni reálni ľudia, ktorí by sa tešili, že im prinášate trošku inšpirácie. Do dvoch dní od prírastku mi však 50 followerov odišlo. Myslím si, že Instagram ruší followerov, ktorí sú na vašom profile podozriví. Ak sa predsa len rozhodnete si počet followerov takýmto spôsobom navýšiť, rátajte s tým, že v štatistikách, ktoré si môžu potenciálni klienti pozrieť bude všetko pekne viditeľné. Napríklad v sekcii rozdelenia percentuálneho podielu krajín sa vám tento údaj s najväčšou pravdepodobnosťou zobrazí. Zároveň sa to odzrkadlí aj na celkovom hodnotení vášho publika (Audience Quality Score), ktoré je viditeľné hneď na začiatku štatistiky.


Za mňa je to jednoznačné NIE kupovaniu followerov a rôznym robotom. Taktiež som rada, že sa môžem svojim blogerským kolegyniam, z ktorých sa už mnohé stali aj bližšími kamarátkami, pozrieť s čistým svedomím do očí. A to je pre mňa momentálne dôležitejšie než fejkoví followeri.Foto: @tom_loft

RECENT POST
JOIN MY MAILING LIST